Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


TUNUS’TA SİYASİ İSTİKRARSIZLIĞIN TURİZM ALANINDAKİ GELİŞMELERE ETKİSİ

التنمية السياحية التونسية و مخاطر اللاستقرار السياسي

TUNUS’TA SİYASİ İSTİKRARSIZLIĞIN TURİZM ALANINDAKİ GELİŞMELERE ETKİSİ

 
Yazar : Hadia YAHAOUİ    
Türü :
Baskı Yılı : 2015
Sayı : 6
Sayfa : 365-381
DOI Number: :
Cite : Hadia YAHAOUİ , (2015). TUNUS’TA SİYASİ İSTİKRARSIZLIĞIN TURİZM ALANINDAKİ GELİŞMELERE ETKİSİ. Route Education and Social Science Journal , 6, p. 365-381. Doi: 10.17121/ressjournal.339.
7120    4225


Özet
Ülkelerin tümü sosyal gelişme düzeyini arttırmak için katalizör etkisi olan faktörleri olabildiğince arttırma çabası içinde olurlar. Toplumsal gelişmeyi arttıran bir ortamın inşasından sonra başarı riskinin ortadan kalkması ve köklü uygulamaların devam etmesi ve uygulamaya konan sosyal gelişme modelinin sürekliliğinin sağlanması çeşitli faktörlere bağlıdır. Bu faktörlerin başında ise ülkedeki siyasi düzenin programı yürütmesi ve istikrarını muhafaza etmesi gerekir. Tunus’ta 2011’de yaşanan demokratik devrimin geçiş sürecinden hemen sonra ülkedeki kalkınma ve gelişme çabalarının en önemli sektörü olan turizm sektöründe ciddi dalgalanmalar yaşandı. Tunus’daki siyasi krizin turizmi nasıl etkilediği ve bu etkilerin sosyal gelişme ve kalkınma üzerindeki etkisi bu makalede açıklanacaktır.

Anahtar Kelimeler


Abstract
Dans l’objectif de développer leurs peuples, Les gouvernements œuvrent inlassablement pour bâtir un environnement saint stable et adéquat à la réalisation de ce but, cette recherche exposera l’étude de cas du développement touristique en Tunisie et l’impact de la crise politique et sécuritaire que traverse le pays.

Keywords

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri