Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


KURUMSAL MARKALARIN SOSYAL MEDYA ETKİLEŞİMİ: GARANTİ BANKASI ÖRNEĞİ
Son yıllarda özellikle bilgi iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmelere paralel internet ve internet tabanlı uygulamalarda değişiklikler yaşanmaktadır. Bilgi iletişim teknolojilerinin gündelik kullanım pratiklerinin yanı sıra kurumsal markalar tarafından da etkin bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. İnternet tabanlı ortamların gelişmesi ile yeni medya olarak da karşımıza çıkan sosyal medya ortamları marka iletişimi açısından önem kazanmaktadır. Dolayısıyla markalar iletişim süreçlerinde geleneksel iletişim ortamlarının yanında sosyal medya ortamlarını da etkin olarak kullanmakta ve iletişim stratejilerinde bu ortamlara yer vermektedirler. Kurumsal marka iletişim sürecinde sosyal paydaşlar, marka takipçileri ve potansiyel marka takipçileri gibi iletişim kurulan her bir paydaş için ayrı bir sosyal medya stratejisi üretilmektedir. Bu çalışmada kurumsal marka kavramı, kapsamı ve iletişim süreci tanımlandıktan sonra sosyal medyadaki uygulamalarına ilişkin literatür bilgisi yer almaktadır. Özellikle kurumsal markaların sosyal medyadaki etkileşim unsurları açıklanmıştır.

Keywords
Kurumsal marka, sosyal medya, sosyal medya etkileşimi.

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri