Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ KAVRAMI
Üniversitelerin üç misyonu bulunmaktadır: araştırma, öğretim ve topluma hizmet. Üniversitelerin bilimsel anlamda insan kaynağı olan öğretim üyelerinin sorumlulukları bilimsel araştırmalar yürütmek, öğretim hizmeti vermek ve topluma hizmet üretmektir. Ancak öğretim üyelerinin sorumluluklarını yerine getirirken zorlandıkları ve işyükü karmaşası yaşadıkları görülmektedir. Buna bağlı olarak Türkiye’de üniversitelerin yeninden yapılandırılmaları kapsamında “araştırma odaklı üniversite” ve “öğretim odaklı üniversite” kavramları öne çıkmaya başlamıştır. Bu bağlamda bu çalışmada araştırma üniversitesi kavramı mevcut alan yazına dayalı olarak incelenmiştir.

Keywords
araştırma, araştırma üniversitesi, kavram.

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri