Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


SURİYELİ MÜLTECİLERİN EĞİTİM SORUNLARI VE UYUM PROBLEMİ ŞANLIURFA ÖRNEĞİ
Bu çalışmada, Suriyeli mültecilerin bulunduğu Geçici Eğitim Merkezlerinde yaşanan eğitim ve öğretim sorunlarının tespit edilmesi, mültecilerin ülkemiz toplumuna entegrasyonuna katkı sunulması, bunun yanında, genel anlamda Milli Eğitim’in, özelde ise geçici eğitim merkezlerindeki resmi görevlilerin, mültecilerin eğitim sorunlarını anlamalarına katkıda bulunulması amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda, eğitim ve öğretimin unsurları olan; İdare kadrosu, öğretmen, öğrenci ve veli açısından ortaya çıkan problemler tespit edilmiş ve bunlara yönelik çözüm önerileri ele alınmıştır. Bu çalışmada genelde, yerinde tespit ve eğitim öğretim sürecinde ortaya çıkan problemlerin analizi şeklinde bir yöntem takip edilmiştir. Yapılan tespitlerin mültecilerle ilgili eğitim meselelerinin çözümüne katkı sunması ümit edilmektedir.

Keywords
Mülteci, Geçici Eğitim Merkezleri, Eğitim, Öğretim

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri