Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


SPOR SEKTÖRÜNÜN MİKRO VE MAKRO EKONOMİK ETKİLERİN TEORİK ANALİZİ
Küreselleşen dünyamızda diğer tüm alanlarda olduğu gibi, spor sektöründe de olağanüstü büyüme ve gelişmeler gözlenmektedir. Sporun ekonomik olarak büyük bir hacme ulaşmasında; yeni ve farklı sportif etkinliklerin sayısal artışı ve gelişimi, bireylerin serbest zamanlarının artması, pazar bölümlerinde spor ünitelerinin artması ve bu ürünlerle ilgili teknolojik gelişmeler ve sporun global bir meta haline gelmesi gibi unsurlar rol oymamıştır. Spor ayrıca, sosyal bütünleşme, ekonomik ve dış ilişkiler bağlamında siyasal bir araçtır. Bu bağlamda çalışmamızın amacı, spor ekonomisi ve dolayısıyla sporun mikro ve makro ekonomik etkilerini teorik olarak analiz etmek olacaktır.

Keywords
Ekonomi, Spor, Mikro Ekonomi, Makro Ekonomi

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri