Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE AİLE KATILIMININ ÖĞRETMEN MOTİVASYONU ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ İLE İLGİLİ ÖĞRETMEN GÖRÜŞLERİ: ANKARA İLİ SİNCAN İLÇESİ ÖRNEĞİ
Bu araştırmada eğitimde aile katılımının okul öncesi dönemde öğretmen motivasyonuna etkisini belirlemek amaçlanmıştır. Tesadüfi örnekleme metoduyla belirlenen 10 okul öncesi öğretmenine araştırmacı tarafından hazırlanan ve 4 sorudan oluşan yarı yapılandırılmış görüşme formu uygulanarak araştırmanın verileri toplanmıştır. Veriler betimsel analiz yöntemi ile analiz edilmiş ve ulaşılan sonuçlar alan yazın çerçevesinde tartışılmıştır. Araştırma sonucunda tespit edilen problemlere yönelik bazı öneriler getirilmiştir. Araştırmadan elde edilen sonuçlar şöyledir: Aile katılımında velilerin maksadı aşan eleştirilerde bulunması öğretmen motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Ailenin okul faaliyetlerine gönüllü katılımı; öğrenci için gereken ders araç gereçlerini zamanında temin etmesi ve öğretmen ile iş birliği kurması öğretmen motivasyonunu olumlu etkilemektedir.

Keywords
Okul öncesi eğitim, aile katılımı, öğretmen motivasyonu.

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri