Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


ÇEVRİM İÇİ ORTAMDA UYGULANAN BİR ÖĞRETİM MODÜLÜNÜN ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA KONULARINDAKİ AKADEMİK BAŞARILARINA VE KAVRAMSAL ÖĞRENMELERİNE ETKİSİ
Bu araştırmanın amacı, ortaokul öğrencilerine yönelik geliştirilen ve çevrim içi ortamda uygulanan sürdürülebilir kalkınma öğretim modülünün öğrencilerin akademik başarılarına ve kavramsal gelişimlerine olan kısa ve uzun süreli etkisini incelemektir. Toplam 14 öğrenciden oluşan 7. sınıf öğrencileriyle yürütülen araştırmada nicel araştırma yaklaşımı kullanılmıştır. Veriler, süürdürülebilirk kalkınma başarı testi ve kavram haritası yoluyla toplanmıştır. Bu testler, öğrencilere uygulama öncesi ve sonrası ile kalıcılığı ölçek amacıyla uygulamalar tamamlandıktan beş ay sonra olmak üzere üçer kez uygulanmıştır. Bu çalışma sonucunda toplanan nicel veriler modülün öğrencilerin akademik başarılarını ve sürdürülebilir kalkınma konusundaki kavramları öğrenmesini oldukça kolaylaştırdığı ortaya koymuştur. Bununla birlikte, özellikle kavram haritası puanlarının kalıcılık testi puanlarının ya stabil kalması ya da düşmesi yeni bir konu olan sürdürülebilir kalkınma kavramlarının zihinde yapılanabilmesi için yapılacak daha çok şeyin olduğunu ortaya koymaktadır.

Keywords
Sürdürülebilir kalkınma, öğretim modülü, çevrim içi, akademik başarı

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri