Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


KARAMAN’DAKİ İŞLETMELERDE İNOVASYON SÜRECİ VE İNOVASYON-PAZAR YAPISI İLİŞKİSİ
Dünyadaki küreselleşme sonucu, teknolojik gelişmeler ve yoğun rekabet ortamı, işletmelerdeki yeni yatırımları şekillendirmektedir. Mevcut işletmeler ise karlılıklarını sürekli artırmak için değişim ve gelişimleri takip etmek durumunda kalmaktadır. Müşteri taleplerine etkili bir şekilde cevap verebilmek ve üretim maliyetlerini düşürebilmek için işletmeler, sürekli bir yenilik ve farklılaşma arayışı içerisine girmektedir. Gelişmekte olan ülkelerin ekonomik büyümesi, yeni yatırımlarla ve girişimlerle sağlanmaktadır. Ayrıca, katma değeri yüksek ürünler üretmekle, bunları iç ve dış pazarlara satabilmekle istenilen gelişim mümkün olabilmektedir. İnovasyon ise bu süreçte ülkelerin ve işletmelerin kalkınmasını sağlayan etkili ve karlı bir süreçtir. İşletmelerin pazar payları, yapılan inovasyonlarla birlikte büyümekte ve güçlenmektedir. Dış ticaret ve toplam satış hasılatını(ciroyu) artırabilmek için işletmeler, inovasyon odaklı projelerle küresel rakipleriyle başarılı bir şekilde mücadele edebilecek ve bilanço büyüklüklerini artıracak ve karlılıklarını yükseltebileceklerdir. Bu araştırmada, Karaman ilindeki işletmelerin inovasyon süreçleri ve inovasyon süreçlerinin işletmenin pazar yapısına etkisi ve ciro artışına etkisi incelenmiştir.

Keywords
İnovasyon yenilik, İnovasyon süreci, Rekabet, Pazar yapısı

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri