Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


DANS VE KOSTÜM TASARIMI
Sözden ve yazıdan önce var olan dansın kökeni tarih öncesine dayanır. Dans, vücut eşliğinde vücut hareketleriyle duyguları, verilmek istenen mesajı veya bir temayı ifade etmeye olanak sağlayan sanat dallarından biridir. Kendisini ifade etmeden yaşamını sürdüremeyen insanoğlu için en eski ve ilkel anlatım biçimi olan dans, insanın toplumsallaşmasıyla değişerek varlığını bu güne kadar devam ettirmiştir. Dans kostümü dansın çok önemli bir öğesidir. Dans kostümünün, dansla verilmek istenen mesajla uyum içinde olması gerekir. Dansın içeriği seyirciye vermek istediği mesajla bir bütünlük oluşturmalıdır. Dans kostümü, dansı sahneleyen dansçıların, danslarının özelliğine uygun kullandığı giysilerdir. Betimsel yöntemin kullanıldığı çalışmada dansın tarihçesi ve dans kostümleri hakkında bilgi verilerek farklı temalara uygun dans kostümü tasarımları yapılmış ve her bir köstüm irdelenerek yorumlanmıştır.

Keywords
Dans, kostüm, dans kostümü, kostüm tasarımı

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri