Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


HERAKLEİTOS’UN FRAGMANLAR ADLI ESERİNİN FELSEFE DERSLERİNDEKİ YORUMU
Bu makale, 2015/16 eğitim ve öğretim yılı güz döneminde Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde yeni açılmış Felsefe bölümü birinci sınıf öğrencilerinin Güz Döneminde ‘Felsefi Metin Okuma ve Çözümleme I’ derslerinde öğrendiklerine Hermeneütik Açıdan Herakleitos’un Fragmanlar’ı konusu üzerine hazırladıkları yazılı ödevler örneğinde bir göz atma teşebbüsüdür. Dersimizin amacı, felsefe tarihinde ün kazanmış metinlerle okurlar arasındaki ilişkinin mahiyetine çağımızın felsefi eğitim talepleri açısından ışık tutabilmek, öğrencilerin kavrama ve düşünme özgürlüğünü kısıtlamadan, öğrendikleri ve araştırdıkları bilgilerle elde edilen sonuçları, Platon sonrası geleneksel kaynakları doğru araştırma ve yorumlama yöntemleri sayesinde günümüze ulaşan Herakleitos’un “139 fragmanı” arasından şahsi yorumlamaları için daha yatkın olan bir fragmanı seçerek, onun üzerine sözlü ve yazılı paylaşmalarını desteklemek.

Keywords
Kavrama, yorumlama, genelleştirme, ilişkilendirme, her şey.

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri