Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


KORONAVİRÜS (COVID-19) PANDEMİSİNİN TURİZME ETKİSİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ: ÇANAKKALE SEYAHAT ACENTELERİ ÖRNEĞİ
Çin’de ortaya çıkan Covid-19 pandemisi turizm sektörünü derinden etkilemiştir. Derinden etkilenen turizm paydaşlarından biri de seyahat acenteleridir. Seyahat acenteleri yaşanan bu süreçten olumsuz etkilenmiş ve etkilenmektedir. Araştırmanın amacını Covid-19 pandemisinin Çanakkale ilinde faaliyet gösteren seyahat acentelerini nasıl etkilendiğin incelenmesi oluşturmaktadır. Bu kapsamda nitel araştırma yöntemlerinden yararlanılmış, çeşitli seyahat acentesi çalışanı ve sahibi ile görüşülmüş ve yarı yapılandırılmış görüşme tekniği ile veriler elde edilmiştir. Araştırma sonuçları seyahat acentelerinin Covid-19 pandemisinden olumsuz etkilendiği, hijyen kurallarına önem verdiği bunu otobüslerinde ve turlarında uyguladığını, acenteye gelen turistlerin ihtiyaç ve isteklerinin değiştiğini göstermiştir.

Keywords
Çanakkale, kriz yönetimi, seyahat acentesi, Covid-19

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri