Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


YABANCI DİL OLARAK FARSÇA ÖĞRETİMİNDE SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
Yabancı dil günümüzde son derece önem arz etmektedir. İran’ın diğer ülkeler ile bilimsel, ekonomik, ticari, politik ve kültürel ilişkileri sayesinde, Farsçanın yabancı dil olarak öğretimi birçok ülkede vazgeçilmez hale gelmiştir. Çalışmada yabancı dil olarak Farsça öğretiminde öğrencilerin karşılaştıkları sorunlar ve ders malzemeleri alanla ilgili çalışmalardan ele alınmıştır. Çalışma kapsamında, yabancı öğrencilerin en çok yaşadıkları sorunlar Farsçaya özgü dil bilgisi kuralları, konuşma ve yazma dilindeki farklılıklar, ana dilden aktarımlar, yetersiz öğretim yöntemleri ve ders malzemeleri sonucunda ortaya çıktığı tespit edilmiştir. Yapılan bu çalışmada, öğretimin ve ders malzemelerin düzenlenmesi için öneriler sunulmuştur.

Keywords
Yabancı Dil olarak Farsça Öğretimi, Yazma Dili, Konuşma Dili, İletişim, Kültürel Farklılıklar

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri