Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


HİZMETİÇİ EĞİTİM MESELESİ
Hizmetiçi Eğitim (HİE), bilginin çoğaldığı ve karmaşıklaştığı günümüz dünyasında; önemi giderek büyüyen, dünya ölçeğinde bir uygulamadır. Uzmanlaşma ve kurumlaşma ve yenilikler ilerledikçe; okullarda verilen örgün eğitim; gerçek hayatın temposuna yetişme çabalarında daha da yetersiz hâle gelmektedir. Kaldı ki; her konuda bir okul açılması pratikte zaten mümkün değildir. Çözüm; hayatın bütün veçhelerinde; eğitime bağlı açıkları tespit edip belli zamanlarda hizmetiçi eğitim yoluyla kapatmaktır. Bu yaklaşım; kılgısal, gerçekçi ve süratli çözümü temsil eder. Doğrudan iş başında eğitim özellikle sanayi odaklı olup, HİE’in yaygın bin türüdür. Ülkelerin, söz konusu sektörlerin ve zamanlamanın tabiatına göre, tatbik edilecek programların tasarımı; farklılıklar gösterir. Altta yatan temel felsefe ise ortaktır. Duyarlılık Eğitimi, en üst yöneticilere dahi gereken, önyargı ve ayrımcı tavırlar gibi pürüzleri temizleyen çok özel bir HİE çeşidi olarak apayrı bir önemi haizdir. Türkiye’de son yıllardaki hızlı değişim ve dönüşümler; birçok sektörü; bazen adı dahi anılmaksızın bir nev’i hizmetiçi eğitim tatbikatı içine kendiliğinden celp etmiş gibidir. Ancak; geleneksel ve süreklilik gösteren hizmetiçi eğitim kursları; daha ziyade üç camiada öne çıkar: Askerî yapılanmalar, emniyet hizmetleri ve Millî Eğitim birimleri.

Keywords
Hizmetiçi; eğitim; öğrenme; öğretme; işgören; kurs; asker; subay; polis; emniyet; öğretmen.

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri