Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


THE PROCESS OF WRITING COMPOSITION FROM WORD TO SENTENCE
Bu araştırmada Kompozisyon yazma sürecine ilişkin yanlış algılama ve yorumlamalar tartışıldı. Bu araştırmada, kompozisyon yazma sürecinin sınıfı sessiz tutmak adına atasözlerinin açıklanmasının yaptırılmasından ibaret olmadığı vurgulanmaktadır. Kompozisyon yazma sürecine ilişki verileri toplamak için nitel araştırma yöntemlerinden kuram oluşturma tekniği kullanılmıştır. Bu yöntemle gerçekleştirilen araştırmada bilişsel süreçlere dayalı bir kompozisyon yazma süreci modeli önerilmektedir. Araştırma sonucuna göre kompozisyon yazma, zihinde var olan bilgilerin organize edilerek yapılandırılması ve çağrılması üzerine kurulu, bilişsel temeller üzerine oturulmuş bir yazma sürecidir.

Keywords
Kompozisyon, yazma süreci, bilişsel süreç.

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri