Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


TARIMSAL KOOPERATİFLERİN FAALİYETLERİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA: İSPİR ÖRNEĞİ
Bu çalışmada, Erzurum İli İspir İlçesi’nde bulunan tarımsal amaçlı kooperatiflerinin mevcut durumları ve faaliyetlerinin nasıl ve ne şekilde yürütüldüğünün tespit edilmesi amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda çalışmada, bölgede bulunan tarımsal amaçlı kooperatiflerin ortaklarının ortalama %65.00’i ile anketler düzenlenmiş, düzenlenen bu anketlerden elde edilen veriler 1163 sayılı Kooperatifler Yasası ve 1581 sayılı Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Yasası’na göre kurulan kooperatifler şeklinde ayrılmış ve bu bilgiler özet tablolar haline getirilmiştir. Bölgede, mevcut tarımsal amaçlı kooperatiflerin faaliyetlerinin son derece sınırlı olduğu, bazılarının faal olmadığı, özellikle devlet desteğini alan tarım kredi kooperatifleri dışındaki diğer kooperatiflerde bu durumun daha da kötü olduğu sonucuna varılmıştır.
abortion history classicsforkids.com abortions in atlanta


Keywords
Tarım, Kooperatif; Tarımsal Kooperatif; İspir

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri