Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


MOBILE APPLICATION USAGE CULTURE AND SOCIAL IMPACT: EXAMPLE OF E-PULSE İN PERSONAL HEALTH RECORDS
Mobil uygulamalar kullanımı gün geçtikçe sosyal hayatın her alanını kapsamaktadır. Dolayısıyla Mobil uygulama kültüründen bahsetmek oldukça anlamlı hale gelmiştir. Sosyal yaşantımızda ki etkilerin bu kültürü oluşturmada etkilerini mobil uygulamaları kullanırken hangi faktörler etkilediği ve bu mobil uygulama kültürünün varlığı araştırmanın konusunu oluşturmaktadır. Çalışmada Kısmi En Küçük Kareler (PLS) ve Yapısal Eşitlik Modellemesi(SEM) SmartPLS sürüm 3.0 kullanılarak araştırma analizleri yapılmıştır. Belirlenen faktörler ile yapı kurulmuş ancak diğer faktörler çalışırken Brand Awaraness (AW) ve Use Hobit (UH) faktörlerinin hipotezleri çalışmamıştır. Konuyla ilgili yeni çalışmalar ve gerekçeler açıklanmıştır.

Keywords
Sosyal etki, mobil uygulama, kullanım kültürü, SEM, e-nabız

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri