Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


PLANNING TURKISH TEACHING AS A FOREIGN LANGUAGE
Yabancı bir dili öğrenme süreci kişinin ihtiyaç ve ilgi düzeyi ile orantılıdır. Bu durum, yabancı bir dili kullanmak için gerekli becerileri öğrenme yoluyla kazanma süreci olarak tanımlanabilir. Ana dili öğrenimiyle yabancı dil öğrenimini karşılaştırdığımızda; anadilini öğrenen kişinin bu becerileri duygusal bağlarla doğal olarak edindiğini, yabancı dil öğrenen kişinin ise bu becerileri belirli bir eğitim ortamında edindiğini görürüz. Dolayısıyla; yabancı dil olarak Türkçe öğretimini gerçekleştirirken dil bilgisi yapılarının hangi sırayla ve ne şekilde verileceği, kelime öğretiminin nasıl yapılacağı ve öğretilenlerin öğrencilerde kalıcı kılınması için neler yapılması gerektiği hususları çok iyi planlanmalıdır. Dünya genelinde hızla artan yabancı dil öğrenme ihtiyacı, bizleri, öğreticilerin hedef kitlelere göre müfredat programları üzerinde çalışmaları ve öğrenicilerin yaş gruplarına göre materyaller geliştirilmesi gerçeğine götürmektedir. Planlama yapılırken sınıf içerisindeki her bireyin dil öğrenme ihtiyacının farklı olması ihtimali her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.

Keywords

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri