Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


LİSE ÖĞRETMENLERİNİN ÖRGÜTSEL SESSİZLİĞE İLİŞKİN GÖRÜŞLERİ
Araştırmanın amacı, lise öğretmenlerinin örgütsel sessizlik algılamalarını demografik nitelikler açısından araştırmaktır. Araştırma, Bursa ilinde bulunan farklı türlerdeki devlet liselerinde çalışan öğretmen ve yönetici olmak üzere 149 eğitim örgütü çalışanı üzerinde yapılmıştır. Veriler örgütsel sessizlik ölçeği ile toplanmıştır. Verilerin değerlendirilmesinde, ANOVA analizi ve t-testi uygulanmıştır. Analizlerin sonucunda öğretmenlerin toplam örgütsel sessizlik algılamalarının yüksek düzeyde olduğu görülmüştür. Öğretmenlerin örgütsel sessizlik düzeylerinin okul ortamı, duygu ve izolasyon alt boyutlarında “yüksek”, sessizliğin kaynağı ve yönetici alt boyutlarında “orta” düzeyde olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Okul türüne göre örgütsel sessizlik algılarında anlamlı farklılık bulunmuştur.

Keywords
Örgütsel sessizlik, öğretmen, lise

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; 24-25-26 Mart 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 6/11 Aralık sayısı yayınlamıştır. Ocak 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri