Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA KAPSAMINDA ÇEVRE ZİRVELERİ
20.yy da hâkim ekonomik düzenin toplumsal hayatı sadece ekonomik anlamda etki etmediği artık genel kabul görmüş bir gerçektir. Son dönemde tüm dünyanın üzerinde durduğu önemli bir sorun haline gelmiş olan çevre ile ilgili sorunlar ulusal ve uluslar arası düzeyde tartışılmaya başlanmıştır. Bu bağlamda bu sorunların konu edildiği zirvelerde bu problemlere ekonomik olduğu kadar sosyal ve siyasal açıdan da çözümler aranmaktadır. Dolayısı ile tüm dünyanın ortak bir problemi olan çevre ile ilgili sorunlar, uluslararası ortak bir çalışmayla olumlu bir sonuç elde edileceği düşünülmektedir. Ancak işbirliğine dayalı bir yaklaşım hayata geçirilemediğinden sağlıklı bir çözüme ulaşmakta oldukça zorlaşmaktadır. Bu çalışmada çevre sorunları kapsamında sürdürülebilir kalkınma konusunda ele alınan çalışmalar gerçekleştirilen zirvelerin çözüm arayışları, etkinliği ve sonuçları ele alınacaktır.

Keywords
Çevresel Ekonomi, Sürdürülebilir Kalkınma, Brundland Raporu, Uluslar arası Kuruluşlar

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri