Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


EVALUATION OF THE EFFECTIVENESS OF CYCLE 2 TEACHERS PREPARATION FOR BASIC EDUCATION IN ARABIC LANGUAGE
Arap Dili öğretmenlerinin Eğitim ve Öğretim Kolejleri'nden mezun olduktan sonra karşılaştıkları birçok sorun vardır. Bu problemler hazırlığa, okul ortamına atfedilir. Bu çalışma, bu problemlerin yanı sıra, öğretmenin kolejde ne öğretildiği ile okulda öğrettikleri problemleri, öğretmenlerin dersin amaçlarına ulaşması için neler öğrettikleri arasındaki tutarlılığı; sınıf yönetiminde iş arkadaşları ve meslektaşları ile olan ilişkisinin yanı sıra. Bu çalışma, 2012'den 2016'ya kadar Bahreyn Öğretmen Okulu'nun 57 öğretmen ve mezununu kapsamaktadır. Veri toplamak için ana araç olarak bir anket kullanılmıştır. Anket yedi alandan ve 55 maddeden oluşuyordu. Bu araştırma analitik tanımlayıcı bir yaklaşım kullanmıştır. Araştırma, Arap dili öğretimi için kullanılan en önemli uluslararası uygulamalara dayanan Arap dil öğretmeni tarafından karakterize edilmesi gereken en önemli öğretim yeterliliklerini sıraladı. Sonuçlar, Bahreyn Öğretmen Koleji mezunları sınıf içinde etkili öğretim için gerekli beceri ve yeterliliklere sahip olduğunu ve farklı öğretim yöntemleri ile donatılmış olduğunu ortaya koymuştur. Sonuçlar ayrıca, bu kolej mezunu sınıfları yönetme yeteneğine de sahip olduğunu göstermiştir. Yine de, üniversite materyallerinin içeriği, mezunların, Bahreyn'deki okullardaki Arapça dil kurslarını etkili bir şekilde öğretebilmeleri ve Arap dili kitaplarını faaliyetler, pratik yaşamla olan ilişkileri ve imla hatalarının gözden geçirilmesi. Okul ortamı, öğretmenlere problem çözme ve problem çözme konusunda yardımcı oluyor gibi görünüyor.

Keywords
Öğretmen Hazırlığının Etkinliği, Arap Dili, Temel Eğitim, Eğitim Kolejleri, Öğretmen Kolejleri

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri