Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


BİLGİSAYAR DESTEKLİ MATEMATİK ÖĞRETİMİNİN ÖĞRENCİLERİN AKADEMİK BAŞARISINA ETKİSİ
Bu çalışmanın amacı “Tek değişkenli fonksiyonlarda limit kavramı ve uygulamaları” konusunun öğretiminde bilgisayar destekli öğretim (BDÖ) yönteminin öğrencilerin akademik başarısına etkisini incelemektir. Öntest-sontest kontrol gruplu deneysel desen kullanılmıştır. Çalışma, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Matematik Öğretmenliği Programı’nda III. Yarıyılda öğrenim gören Analiz I dersini alan 40 öğrenci ile gerçekleştirilmiştir. Uygulama yapılan bölümde öğrenim gören öğrenciler iki gruba ayrılmış, deney ve kontrol grupları oluşturulmuştur. Nicel araştırma yaklaşımı benimsenmiştir. Öğrencilerin “Tek değişkenli fonksiyonlarda limit kavramı ve uygulamaları” konusunda başarısını incelemek amacıyla “Limit Konusu Çoktan Seçmeli Başarı Testi” kullanılmış ve verilerin analizinde SPSS istatistik programı kullanılmıştır. BDÖ yöntemi, limit kavramı ve uygulamalarının öğretiminde öğrencilerin akademik başarılarını arttırmıştır.

Keywords
Matematik öğretimi, Bilgisayar destekli öğretim, Limit kavramı, Akademik başarı.

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri